
Positieve toekenning vierjarige subsidie Amsterdams Fonds voor de Kunst
1 augustus 2024
Met veel genoegen delen we dat het Amsterdams Fonds voor de Kunst (AFK) het Holland Festival een positief advies heeft gegeven voor de toekenning van subsidie voor de komende vier jaar. Deze steun, samen met het positieve advies van de Raad voor Cultuur, dat in september nog door de minister bekrachtigd moet worden, zien we als een erkenning van het belang van het Holland Festival als internationaal platform voor grensverleggende en experimentele podiumkunsten.
Het AFK heeft de artistieke invulling, samenhang en samenwerking met wisselende associate artists, evenals onze inzet op toegankelijkheid en programma’s gericht op talentontwikkeling, educatie en professionals zeer positief beoordeeld.
Het Holland Festival toont de transformerende kracht van de podiumkunsten die een groot en divers publiek kunnen raken, verbinden en aan het denken zetten over de wereld waarin we leven. Elk jaar in juni presenteren we in Amsterdam een samenhangend, internationaal programma door excellente makers van over de hele wereld met multidisciplinair, artistiek risicovol en grootschalig werk dat anders niet in Nederland te zien is.
Een citaat uit het advies van het AFK onderstreept onze visie: “De commissie ziet een heldere en onderscheidende artistieke signatuur. Een kenmerkend aspect van deze signatuur vindt zij de samenhang in de programmering, bestaande uit experiment, associate artist, internationaliteit en grootse producties.”
Met vertrouwen kijken we naar de toekomst en zijn wij ons bewust van onze verantwoordelijkheid als internationaal festival. We blijven ons inzetten voor de keten van makers en partners en het toegankelijk maken van internationale podiumkunsten voor een breed en divers publiek. We zijn vastberaden om met ons artistiek gedreven aanbod bij te dragen aan zowel lokale als internationale culturele ontwikkelingen.