Poëziefestival

Poetry International

U kijkt nu naar een voorstelling uit het archief van Holland Festival

Nationaal en internationaal dichtersfeest in De Doelen. 

Programma

Maandag 13 juni, 20.15:

Jacobus P. Bos
J. Bernlef
Marcus A/. Heeresma
Willem van Toorn
Jotie ’t Hooft
Bert Schierbeek

Pauze (Muziek: New Original Hot Shots, olv Igor Cornelissen)

Gerrit Kouwenaar
Leijn Leijnse
Maurits Mok
Patricia Lasoen
Adriaan Morriën
K.L. Poll
Dick Hillenius

 

Dinsdag 14 juni, 20.15

Presentatie: Remco Campert en Geertjan Lubberhuizen

Paul Snoek

Marcia Theophilo (vertalingen The a en Bert Schierbeek)

Fazil Hünsü Daglarca (vertalingen Esma Yiğitoğlu en Robert de Hartogh)

Pauze

Sonja Prins

Hugo Williams (vertalingen Ruud Löbler)

Clarence Major (vertalingen Eddy van Vliet)

Na afloop: The Bushwackers Band uit Australië

 

Woensdag 15 juni, 20.15

Presentatie: Remco Campert en Geertjan Lubberhuizen

Renate Rasp (vertaling Hans Bakx)

Stanley Kunitz (vertaling Sjoerd Kuyper)

Seanus Heaney (vertaling Peter Nijmeijer)

Pauze

H.C. Ten Berge

Sándor Csóori (vertaling Erika Dedinszky)

Salab Abdas Saboer (vertaling Jan Brugman)

Bogumil Gjuzel (vertaling Esselien ’t Hart)

Na afloop:Anacrusa (tienmansgroep uit Argentinië)

 

Donderdag 16 juni, 20.15

Presentatie: Remco Campert en Geertjan Lubberhuizen

Andreé Chedid (vertaling Johan Huijts)

Erich Arendt (vertaling Jan Gielkens en Ton Naaykens)

Wing Kardjo (vertaling Jan Eijkelboom)

Les Murray (vertaling Bob den Uyl)

Pauze

Dahlia Ravikovitch (vertaling Shulamith Bamberger)

Hans Verhagen

Maurizio Cucchi (vertaling Karin van Ingen Schenau)

John Ashbery (vertaling Peter van Lieshout)

Na afloop Singh Bandu (twee Singh-broers en hun begeleiders uit India

 

Vrijdag 17 juni, 20.15

Presentatie: Remco Campert en Geertjan Lubberhuizen (voor de pauze) Leo Nelissen (na de pauze)

André Du Bouchet (vertaling Rein Bloem)

Hans Faverey

Bernd Jentzsch (vertaling Joke Gerritsen en Martin Mooij)

Shuntaro Tanikawa (vertaling Noriko de Vroome)

Pauze

Vertaalprojekt Turkse Poëzie van Fazil Hünsü Dağlarca

Mmv:

H.C. ten Berge

Andrée Chedid

Maurizio Cucchi

Fazil Hünsü Dağlarca

Lea Faverey-Zevkovic

Prof. Talat Halman

Rob den Hartogh

Wing Kardjo

Clarence Major

Les Murray

Dahlia Ravikovitch

Renate Rasp

Bert Schierbeek

Shuntaro Tanikawa

Marcia Theophilo

Na afloop: Kevin Coyne en zijn tape

 

Zaterdag 18 juni

  1. John Ashbery                 Verenigde Staten
  2. Sonja Prins                     Nederland
  3. Erich Arendt                   D.D.R.
  4. H.C. ten Berge                Nederland
  5. Sandor Csoori                 Hongarije
  6. Maurizio Cucchi              Italië
  7. Fazil Hünsü Dağlarca        Turkije
  8. Bogumil Gjuzel                Joegoslavië
  9. Talat Sait Halman            Turkije

10. Seamus Heany                Ierland

11. Bernd Jentzsch                Zwitserland

12. Wing Kardjo                    Indonesië

13. Bert Schierbeek               Nederland

Pauze (King’s Galliard)

14. Stanley Kunitz                 Verenigde Staten

15. Clarence Major                Verenigde Staten

16. Les Murray                      Australië

17. Hans Faverey                  Nederland

18. Dahlia Ravikovitch           Israël

19. Renate Rasp                   B.D.R.

20. Shuntapo Tanikawa          Japan

21. Marcia Theophilo              Brazilië

22. Hugo Williams                 Engeland

 

Na afloop: Jazzeker + Henk Sprenger

CREDITS

samenstelling
Rotterdamse Kunststichting
presentatie
Remco Campert, Geertjan Lubberhuizen
dichter
Erich Arendt, H.C. ten Berge, J. Bernlef, Fazil Hünsü Dağlarca, Seamus Heaney, Dick Hillenius, Sonja Prins, Jotie 't Hooft e.a.