Internationale Filmweek Arnhem

U kijkt nu naar een voorstelling uit het archief van Holland Festival

Uitreiking Filmprijzen Raad van Europa, Staatsprijs Filmkunst 1961, Zilveren Roos; expositie De Nederlandse Film in Foto. 

Programma

5 juni – 20.30 uur:
Romance in Blauw – N.V. Multifilm, P. Alsemgeest

Djävulensöga (het oog van de duivel) – Ingmar Bergman, D.L.S. Film Holland N.V.
Hoofdrollen: Jarl Kulle, Bibi Anderson, Stig Järell, Nils Poppe, Gunnar Björnstrand

6 juni – 14.30 uur en 20.30 uur:
Souvenirs of Sweden – D.L.S. Film Holland N.V.

A Double Tour – Claude Chabrol, N.V. Standaardfilms
Hoofdrollen: Antonella Lualdi, Jean Paul Belmondo, Madeleine Robinson, Jeanne Valerie, Bernadette Lafont

Gevleugelde verovering – P. Creutzberg

7 juni – 14.30 en 20.30 uur:
Karriere im Galopp – Luminafilm N.V.

Der Letzte Zeuge – W. Staudte, N.V. Filmverhuurkantoor Centrafilm
Hoofdrollen: Martin Held, Ellen Schwiers

Het Huis – een korte film van Louis A. van Gasteren

Am Galgen hängt die Liebe – Edwin Zbonek, N.V. Filmtrust
Hoofdrollen: Carl Wery, Annie Rosar, Marisa Mell, Bert Fortell, Sighardt Rupp

Donderdag 8 juni – 14.30 en 20.30 uur
Het Gerucht – een korte film van Kees Brusse

Shadows – John Cassavetes, N.V. Filmverhuur-kantoor Nederland
Hoofdrollen: Hugh Hurd, Lelia Goldoni, Ben Carruthers, Anthony Ray

Stretta – een korte film van J. Wiertsema

Lui et Elle – Amstel Film

The Mark – Guy Green, N.V. Netherlands Fox Film Corporation
Hoofdrollen: Maria Schell, Stuart Whitman, Rod Steiger

Vrijdag 9 juni – 14.30 en 20.30 uur
Surinaams Passiespel – een korte film van P. Creutzberg

A Raisin in the Sun – Daniel Petrie, Columbia International Films (Holland), N.V.
Hoofdrollen: Sidney Poitier, Claudia McNeill, Ruby Dee

World of Beauty – N.V. Netherlands Fox Film Corporation

Piccolo, Saxo & Co – een poppenfilm van de N.V. Joop Geesink’s Filmproductie ‘Dollywood’

Matka Joanna od Aniotow (Moeder Johanna van de Engelen) – Jerzy Kawalerowicz, N.V. Filmverhuurkantoor Nederland
Hoofdrollen: Lucyna Winnicka, Mieczystaw Voit, Anna Ciepielewska

Zaterdag 10 juni – 14.30 en 20.30 uur
Faust – Peter Gorski, Ufa Filmex N.V.
Hoofdrollen: Gustav Gründgens, Will Quadflieg, Ella Büchi, Elisabeth Flickenschildt

De Lage Landen – een korte film van G. Sluizer

Saturday Night and Sunday Morning – Karl Reisz, N.V. Filmverhuurkantoor Nederland

Hoofdrollen: Albert Finney, Shirley Anne Field, Rachel Roberts

CREDITS

regie
Peter Alsemgeest, Ingmar Bergman, Claude Chabrol, Peter Creutzberg, Wolfgang Staudte, Louis Alphonse van Gasteren, Edwin Zbonek, Kees Brusse, John Cassavetes, Jan Wiertsema, Guy Green, Daniel Petrie, Jerzy Kawalerowicz, Peter Gorski, George Sluizer, Karl Reisz