Internationale Filmweek Den Haag

U kijkt nu naar een voorstelling uit het archief van Holland Festival

Programma

Maandag 17 juni om 14.30 en 20.50 uur

Middag:
Orient Express to Hong Kong
N.V. Netherlands Fox Film Corporation, Amsterdam

 

Blue cats blues
N.V. Metro Goldwyn Mayer Film Mij., Amsterdam

 

Tea and Sympathy - Vincente Minelli
Medespelenden: Deborah Kerr, John Kerr, Leif Erickson, Edward Andrews ea
Producent: Metro Goldwyn Mayer
N.V. Metro Goldwyn Mayer Film Mij., Amsterdam

 

Avond:
Rembrandt schilder van de mens – Bert Haanstra

 

Saint Joan - O. Preminger
Medespelenden: Jean Seberg, Richard Widmark, Richard Todd, John Gielgud, Anton Walbrook, Felix Aylmer, Finlay Currie e.a.
Producent: O. Preminger
N.V. Nova Film, Amsterdam

 

Dinsdag 18 juni om 14.30 en 20.50 uur

Middag:
El Greco
N.V. Holland-America Film Booking Office (HAFBO), Amsterdam

 

Nez au vent
N.V. Splendal Film, Den Haag

 

Calabuig – Luis Garcia Berlanga
Medespelenden: Edmund Gwenn, Valentina Cortese, Franco Fabrizzi, Juan Calvo e.a.
Producent: Film Costellazione, Rome/ Aguila Film, Madrid
N.V. Standaard Film, Amsterdam

 

Avond:

Impressions de New York
N.V. Meteor Film, Amsterdam

 

Jazz 1930
N.V. Standaard Films, Amsterdam

 

Le Notte di Cabiria – Frederico Fellini
Medespelenden: Guiletta Massina, François Perier, Amadeo Nazzari, Franca Marzi, Aldo Silvana e.a.
Producent: Dino de Laurentiis/Les Films Marceau
N.V. Standaard Films, Amsterdam

 

Woensdag 19 juni om 14.30 en 20.50 uur

Middag:
Braco - D. Colomb de Daunant
Centrafilm, Dordrecht

 

Cat’s meow – Een Tom & Jerry tekenfilm
N.V. Metro Goldwyn Mayer Film Mij., Amsterdam

 

Pepote, kind van de straat – Ladislao Vajda
Medespelenden: Pablito Calvo, Paolo Stoppa, Antonio Vico, Juan Calvo e.a.
Producent: Charmartin-Falco Film, Madrid
Centrafilm, Dordrecht

 

Avond:
Es hängt in der Luft
Filmex N.V., Amsterdam

 

Invisible Mouse – Een Tom & Jerry tekenfilm
N.V. Metro Goldwyn Mayer Film Mij., Amsterdam

 

Rose Bernd – Wolfgang Staudte
Medespelenden: Maria Schell, Raf Vallone, Käthe Gold, Leopold Biberti, Arthur Wiesner e.a.
Producent: Bavaria Film, München
Filmex N.V., Amsterdam

 

Donderdag 20 juni om 14.30 en 20.50 uur

Middag:

Olandesi del 600 – Hollandse Meesters der 17e eeuw
N.V. Standaard Films, Amsterdam

Calling Dr. Magoo – Een U.P.A. tekenfilm

Columbia International Films (Holland) N.V., Amsterdam

 

The strange one – Jack Garfein
Medespelenden: Ben Gazzara, Julie Wilson, Mark Richman, George Peppard, Pat Hingle, Arthur Storch, James Olson e.a.
Producent: Sam Spiegel
Colombia International Films (Holland) N.V., Amsterdam

 

Avond:

Lullaby
Rank Film Distributors (Holland) N.V., Amsterdam

De weg door de wolken (Song of the clouds) – John Armstrong

Vervaardigd door de Shell Film Unit

 

High tide at noon – Philip Leacock
Medespelenden: Betta St. John, William Sylvester, Michael Craig, Flora Robson, Alexander Knox, Peter Arne, Patrick McGoohan e.a.
Producent: Julian Wintle
Rank Film Distributors (Holland) N.V., Amsterdam

 

Vrijdag 21 juni om 14.30 en 20.50 uur

Middag:
Hungting the netchik
N.V. Netherlands Fox Film Corporation, Amsterdam

 

De vergeten schildwacht – Poppenfilm uit Jiri Trnka’s Studio
Actueel Film N.V., Amsterdam

 

De eenenveertigste – Grigori Tchoukrai
Medespelenden: Isolada Isvitskaia, Oleg Strigenov, Nikolai Krutchkov e.a.
Producent: Mosfilm
Actueel Film N.V., Amsterdam

 

Avond:

Arts and flowers – Een Woody Woodpecker tekenfilm
Universal International Films Nederland N.V., Amsterdam

 

Celui que doit mourir – Jules Dassin
Medespelenden: Jean Servais, Pierre Vaneck, Melina Mercouri, Fernand Ledoux, Gregoire Aslan, Gert Froebe, Roger Hanin, Réné Lefèvre, Nicole Berger, Carl Möhner, Lucien Raimbour e.a.
Producent: Prima-Film Parijs
Universal Film Agency N.V., Amsterdam

 

Zaterdag 22 juni om 14.30 en 20.50 uur
De volgende informatie is bekend over deze dag:

 

Werk van Nederlandse Filmers:
Het ligt in de bedoeling zowel in de middag- als in de avondvoorstelling – zo mogelijk- werk te vertonen van Nederlandse Filmers

 

Scenario-prijsvraag voor de Schooljeugd:
In de middagvoorstelling zullen de prijzen worden uitgereikt voor het beste Film Scenario, naar een aanleiding van de Scenario-prijsvraag voor de Schooljeugd, uitgeschreven door het Nederlands Filminstituut.

 

Filmprijzen 1957:
In de avondvoorstelling zullen twee prijzen worden uitgereikt, die bij beschikking van de Minister van Onderwijs, Kunsten & Wetenschappen van 15 maart 1957, zijn beschikbaar gesteld voor de vervaardigers van korte films, waaronder begrepen teken- en poppenfilms, vervaardigd in de laatste twee jaar.
De bekroonde films zullen worden vertoond, evenals de Nederlandse Reclamefilms, die een prijs verwierven op de vrijdag gehouden 8ste Reclame Filmdag.

 

Congres Nederlandse Bioscoop Bond

Tentoonstelling 'Affiche en Film'

CREDITS

regiseurs
Vincente Minelli, Bert Haanstra, O. Preminger, Luis Garcia Berlanga, Frederico Fellini, D. Colomb de Daunant, Ladislao Vajda, Wolfgang Staudte, Wolfgang Staudte, Jack Garfein, John Armstrong, Philip Leacock, Grigori Tchoukrai, Jules Dassin