Internationaal Orgelconcours Haarlem

U kijkt nu naar een voorstelling uit het archief van Holland Festival

Improvisatiewedstrijd met concerten door deelnemers en juryleden

Programma

Dinsdag 10 juli – 20.00 uur

Concert door de deelnemers op het orgel in de Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem

Met werken naar eigen keuze, toegang vrij

 

Leopold Hager

Dietrich Buxtebude – Preludium en fuga in fis mol

 

Klaas Bolt

Dietrich Buxtebude – Ach Gott und Herr (2 variaties)

Johann Sebastian Bach – Alla Breve in D

 

Hector Zoli

Paul Hindemith – Eerste sonate (1937)

(presto ma non troppo, lento, fantasia, mosso ma non troppo)

 

Johan van Dommele

Jehan Alain – 2e Prélude profane

Olivier Messiaen – Dyptique

 

Wolfram Gehring

Wolfgang Amadeus Mozart – Adagio, Allegro, Adagio in f mol

(Orgelwalze)

 

Woensdag 11 juli – 20.00 uur

Improvisatiewedstrijd op het orgel in de Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem

Door elk der deelnemers wordt, na een voorbereiding van een uur (waarvan drie kwartier zonder en een kwartier met piano) gedurende ± 10 minuten geïmproviseerd op door de jury op te geven thema’s, bestaande uit variaties op een koraalmelodie met een fugathema uit het koraal voortvloeiende.

Over de volgorde waarin de deelnemers optreden, wordt geloot.

 

Donderdag 12 juli – 20.00 uur

Concert op het orgel in de Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem, te geven door de jury van de improvisatiewedstrijd

 

Finn Viderö

G.D. Leyding – Preludium Es-dur

J. Pachelbel – Ciacona F-moll

Dietrich Buxtebude – Toccata F-dur

François Couperin – Offertoire sur les grands jeux G-dur

Johann Sebastian Bach – Preludium en Fuga h-moll

 

Anton Heiller

Anton Heiller – Kleine Partita “Freu dich so sehr, o meine Seele”

Joh. Nep. David – Partita “Es ist ein Schnitter heiszt der Tod” en “Dies irae”

Anton Heiller – Improvisatie

 

CREDITS

muziek
Dietrich Buxtebude, Johann Sebastian Bach, Paul Hindemith, Jehan Alain, Olivier Messiaen, Wolfgang Amadeus Mozart, Georg Dietrich Leyding, Johann Pachelbel, François Couperin, Anton Heiller, Johann Nepomuk David
deelnemers
Hector Zeoli (Buenos Aires), Leopold Hager (Salzburg), Wolfram Gehring (Keulen), Klaas Bolt, Johan van Dommele
jury
Anton Heiller, Finn Viderö, Sem Dresden