Le lac des cygnes e.a.

Grand Ballet de Monte Carlo (Compagnie du Marquis de Cuevas)

U kijkt nu naar een voorstelling uit het archief van Holland Festival

Programma

Le Lac des Cygnes

Muziek: Tsjaikovski

Choreografie naar Marius Petipa en Lev Ivanov

Decors: Eugene Dunkel

Kostuums: Jean Robier

Rosella Hightower (Koningin der Zwanen), André Eglevsky (Prins Siegfried), Michel Reznikoff (Vriend van de Prins), Evaryste Madejsky (De kwade Genius), Maria Baroncelli, Cherry Clark, Anne-Marie Coralli, Solange Golovina (De Zwaantjes), Helga Monson, Josette Laporte (De Zwanen) en Corps de Ballet

 

Une Tragedie a Verone

Muziek: Tsjaikovski

Choreografie: George Skibine

Decors, kostuums: Andre Delfau, uitgevoerd door Karinska

George Skibine (Romeo), Ethery Pagava (Julia), Raoul Celada, Serge Golovine (De Montesci), Richard Adama, Wladimir Oukhtomsky, Michel Reznikoff, Oleg Sabline, Arlette Castanier, Taina Elg, Josette Laporte, Nini Norina, Tania Ouspenska, Cherry Clark (De Capuletti), Wladimir Brosko (Een Monnik)

 

Pas de trois classique

Muziek van Ludwig Minkus

Choreografie van George Balanchine

Kostuums van Jean Robier

Rosella Hightower, André Eglevsky, Marjorie Tallchief

 

Le Beau Danube

Karakterballet van Leonide Massine

Muziek: Johann Strauss, orkestratie: Roger Desormiere

Libretto en choreografie: Leonide Massine

Decor en kostuums naar Constantin Guys

Marjorie Tallchief (Straatdanseres), Ethery Pagava (Het jonge Meisje), George Skibine (De Huzaar), Evaryste Madejsky (Een Parkwachter/De Manager), Michel Reznikoff (Een athleet), Anna Cheselka (De hoofd-modiste), Raoul Celada (Een Dandy), Wladimir Oukhtomsky (Een Artist), Corps de Ballet (Employé's, modistes, werklieden, dandy's)

 

CREDITS

uitvoering
Grand Ballet de Monte Carlo (Compagnie du Marquis de Cuevas)
muziek
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski, Léon Minkus, Johann Strauss
choreografie naar
Marius Petipa, Lev Ivanov
choreografie
George Skibine, George Balanchine, Leonide Massine
kostuums
Jean Robier
decor
Eugene Dunkel
decor/kostuums
Andre Delfau, Constantin Guys
orkest
Het Utrechts Stedelijk Orkest
algemeen regisseur
Alexis Tcherkassy
representant
Claude Giraud
dans
Rosella Hightower, Andre Eglevsky, George Skibine, Marjorie Tallchief, Ethery Pagava, Ana Ricarda, Nicolas Orloff, Natacha Tarova, Anna Cheselka, Tania Karina, Harriet Toby, Helga Monson, Raoul Celeda, René Bon, John Gilpin, Serge Golovine, Vladimir Oukhtomsky, Evaryste Madejsky, Michel Reznikoff, Oleg Sabline en het Corps de Ballet
balletmeester
John Taras
dirigent
Gustave Cloez
tweede dirigent
Charles Boisard