Le lac des cygnes e.a.

Grand Ballet de Monte Carlo (Compagnie du Marquis de Cuevas)

U kijkt nu naar een voorstelling uit het archief van Holland Festival

Programma

Le Lac des Cygnes

Muziek: Tsjaikovski

Choreografie naar Marius Petipa en Lev Ivanov

Decors: Eugene Dunkel

Kostuums: Jean Robier

Rosella Hightower (Koningin der Zwanen), André Eglevsky (Prins Siegfried), Michel Reznikoff (Vriend van de Prins), Evaryste Madejsky (De kwade Genius), Maria Baroncelli, Cherry Clark, Anne-Marie Coralli, Solange Golovina (De Zwaantjes), Helga Monson, Josette Laporte (De Zwanen) en Corps de Ballet

 

La Somnambule

Muziek van Bellini gearrangeerd en geïnstrumenteerd door Vittorio Rietti

Choreografie van George Balanchine

Decors, kostuums van Jean Robier

Everyste Madejsky (De Baron), Ethery Pagava (De slaapwandelaarster, zijn vrouw), George Skibine (De Dichter), Marjorie Tallchief (De Coquette), Corps de Ballet (De Gasten), Helga Monson, Natacha Tarova (Herderinnetjes), Solange Golovina, Raoul Celada (Negers), René Bon, Roland Casenave, Jean Fananas (Acrobaten)

(controleer) negers

 

Casse-Noisette

Pas de deux

Muziek van Tsjaikovski

Choreografie van Lev Ivanov

Kostuums van Jean Rorbier

Rosella Hightower, André Eglevsky

 

Le Beau Danube

Karakterballet van Leonide Massine

Muziek: Johann Strauss, orkestratie: Roger Desormiere

Libretto en choreografie: Leonide Massine

Decor en kostuums naar Constantin Guys

Marjorie Tallchief (Straatdanseres), Ethery Pagava (Het jonge Meisje), George Skibine (De Huzaar), Evaryste Madejsky (Een Parkwachter/De Manager), Michel Reznikoff (Een athleet), Anna Cheselka (De hoofd-modiste), Raoul Celada (Een Dandy), Wladimir Oukhtomsky (Een Artist), Corps de Ballet (Employé's, modistes, werklieden, dandy's)

CREDITS

uitvoering
Grand Ballet de Monte Carlo (Compagnie du Marquis de Cuevas)
muziek
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski, Vincenzo Bellini, Johann Strauss
choreografie
George Balanchine, Lev Ivanov, Leonide Massine
choreografie naar
Marius Petipa
decor
Eugene Dunkel
decor/kostuums
Jean Robier
orkest
Utrechts Stedelijk Orkest
algemeen regisseur
Alexis Tcherkassy
representant
Claude Giraud
balletmeester
John Taras
dirigent
Gustave Cloez
tweede dirigent
Charles Boisard
dans
Rosella Hightower, Andre Eglevsky, George Skibine, Marjorie Tallchief, Ethery Pagava, Ana Ricarda, Nicolas Orloff, Natacha Tarova, Anna Cheselka, Tania Karina, Harriet Toby, Helga Monson, Raoul Celeda, René Bon, John Gilpin, Serge Golovine, Vladimir Oukhtomsky, Evaryste Madejsky, Michel Reznikoff, Oleg Sabline en het Corps de Ballet