Dessins pour les six e.a.

Grand Ballet de Monte Carlo (Compagnie du Marquis de Cuevas)

U kijkt nu naar een voorstelling uit het archief van Holland Festival

Programma

Dessins pour le six

Muziek: Tsjaikovski

Choreografie: John Taras

Kostuums: Jean Robier

Marjorie Tallchief, Anna Cheselka, Natacha Tarova, Raoul Celada, George Skibine,

Helga Monson

 

Casse-Noisette

Pas de deux

Muziek: Tsjaikovski

Choreografie: Lev Ivanov

Kostuums: Jean Rorbier

Rosella Hightower, André Eglevsky

 

La Somnambule

Muziek van Bellini gearrangeerd en geïnstrumenteerd door Vittorio Rietti

Choreografie van George Balanchine

Decors, kostuums van Jean Robier

Everyste Madejsky (De Baron), Ethery Pagava (De slaapwandelaarster, zijn vrouw), George Skibine (De Dichter), Marjorie Tallchief (De Coquette), Corps de Ballet (De Gasten), Helga Monson, Natacha Tarova (Herderinnetjes), Solange Golovina, Raoul Celada (Negers), René Bon, Roland Casenave, Jean Fananas (Acrobaten)

(controleer) negers

 

Pas de quatre

Choreografie: Anton Dolin

Muziek: Cesare Pugni

Decor naar een lithografie van A.E. Chabon, uitgevoerd door Jean Robier

Dansers: Rosella Hightower, Ethery Pagava, Helga Monson, Anna Cheselka

 

Don Quichotte

Muziek: Minkus

Choreografie naar Marius Petipa

Marjorie Tallchief, George Skibine

 

La Serenata

Muziek: Joaquin Malatz

Choreografie: Ana Ricarda

Ana Ricarda

 

Uit "Les Sylphides"

Choreografie: Michel Fokine

Muziek: F. Chopin

Orkestratie: Maurice Baron

Decor naar Corot door Eugene Dunkel

Serge Golovine, Ethery Pagava, Serge Golovine

 

Pas de trois classique

Muziek: Ludwig Minkus

Choreografie: George Balanchine

Kostuums: Jean Robier

Rosella Hightower, André Eglevsky, Marjorie Tallchief

CREDITS

choreografie
Johan Taras, Lev Ivanov, George Balanchine, Anton Dolin, Ana Ricarda, Michel Fokine
muziek
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski, Vincenzo Bellini, Cesare Pugni, Ludwig Minkus, Joaquin Malatz, Frédéric Chopin
uitvoering
Grand Ballet de Monte Carlo (Compagnie du Marquis de Cuevas)
decor/kostuums
Jean Robier
orkest
Utrechts Stedelijk Orkest
algemeen regisseur
Alexis Tcherkassy
representant
Claude Giraud
dans
Rosella Hightower, Andre Eglevsky, George Skibine, Marjorie Tallchief, Ethery Pagava, Ana Ricarda, Nicolas Orloff, Natacha Tarova, Anna Cheselka, Tania Karina, Harriet Toby, Helga Monson, Raoul Celeda, René Bon, John Gilpin, Serge Golovine, Vladimir Oukhtomsky, Evaryste Madejsky, Michel Reznikoff, Oleg Sabline en het Corps de Ballet
balletmeester
John Taras
dirigent
Gustave Cloez
tweede dirigent
Charles Boisard